Cykliczne działania

  1.        PROFILAKTYKA

 

W ramach cyklicznych działań prowadzonych w Placówkach o charakterze profilaktycznym, młodzież  uczestniczyła w spotkaniach ze specjalistami z różnych dziedzin.

Dziewczęta spotkały się 17 lutego 2015r. z pielęgniarką – położną Panią Karoliną Wałaszewską. Prelekcja dotyczyła zagadnień związanych ze współżyciem,chorobami wenerycznymi, antykoncepcją i ogólnymi informacjami na temat ciąży.

Następnie 13 czerwca wychowankowie  powyżej 15 roku życia  spotkali się z seksuologami: Martą  Ptaszyńską i Magdaleną Małkiewicz.

Celem zajęć było poszerzenie wiedzy podopiecznych w obszarze swojej seksualności.

Młodzież miała możliwość dopytania w kwestiach dla nich trudnych, czy wstydliwych poprzez anonimowe karteczki z pytaniami.

Ostatnie zajęcia prowadzone przez Panią Krystynę Bławat-Bronk, dotyczyły profilaktyki uzależnień i radzenia sobie z emocjami.

Uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy ze względu na wiek. Każda z grup uczestniczyła ww  dwóch  spotkaniach z terapeutką:z czego pierwsze dotyczyło uzależnień( alkohol, nikotyna, środki psychoaktywne, uzależnienia behawioralne, mechanizmy uzależnień itp.), drugie dotyczyło radzenia sobie z emocjami (rozpoznawania, określania emocji towarzyszących w życiu rodzin z problemem alkoholowym).    

PRZYJACIELE
DARCZYŃCY
ZAPRASZAMY

BIP

Stowarzyszenie

Powiat Kościerski

PCPR